بازدید ۴۶هزارمسافر نوروزی از امامزاده سید محمد(ع)

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس امامزاده سید محمد(ع) به نقل از تسنیم، حجت الاسلام مهدی قربانی با اشاره به ظرفیت عظیم امامزاده سید محمد خمینی شهر در جذب گردشگر و موقعیت مکانی و امکانات خاص این امامزاده اظهار داشت: خدمات ارائه شده به زائران و مسافران نوروزی و تبلیغات در خمینی شهر امسال افزایش داشت ولی به دلیل بارندگی، شرایط سختی را پشت سر گذاشتیم که با این وجود ، روز شهادت حضرت زهرا(س) همایش بانوان با جمعیت ۵ هزار نفری و مشارکت هزار و ۸۰۰ بانو شگفت آور بود.

وی افزود: از ۲۹ اسفند تا ۱۴ فروردین، تعداد بازدید کنندگان امامزاده به ۴۶ هزار و ۵۰۰ نفر رسید که بیشترین بازدید در روز طبیعت با آمار ۱۰ هزار نفر و در روزهای بارندگی تعداد زائران به  ۱۵۰۰ نفر می‌رسید که از همه جای ایران زائر داشتیم اما بیشتر مسافران از استان‌های تهران، خوزستان و فارس بودند.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان خمینی شهر تصریح کرد: با داشتن ۲۰ عدد زائر سرا و میهمانسرا، در بعضی از روزها کمبود مکان اقامتی داشتیم تا جایی که هر ۱۰ شب نخست، تمام زائر سرا و میهمانسراها پر بودند و نزدیک ۳ هزار نفر در این مهمانسراها اقامت داشتند و هر شب بین ۱۵ تا ۲۵ خانوار در محوطه مخصوص چادر می زدند که در این ۱۵ روز،‌ ۳۰۰ خانوار نیز با آسودگی کامل در این مکان چادر زده بودند.

وی بیان کرد: پایگاه جوانه ها در این ایام با مراجعه ۶۰۰ کودک و نوجوان رو به رو بوده و تعداد افرادی که به خیمه های مشاوره بانوان و آقایان مراجعه کرده اند به ۱۰۰ نفر در روز می رسید.

‌قربانی افزود: غباررویی از حرم مطهر در روز ۱۰ فروردین انجام شد که نذورات مردمی خوب بود و این امامزاده در سال های پیش و همین طور امسال نشان داد که ظرفیت خوبی در جذب گردشگر دارد و امید است مسئولان توجه بیشتری به این مکان داشته باشند و بتوانند هتل اینجا را با مشارکت بخش خصوصی بسازند.