امامزاده سید محمد خمینی شهر » سردار شهید مصطفی حلوایی
۸ بهمن ۱۴۰۱
السَّلامُ عَلی جَدِّکَ المُصطَفی اَلسَّلامُ عَلی اَبیکَ المُرتَضی الِّرضا اَلسَّلامُ عَلی السَّیِّدَینِ الحَسَنِ وَ الحُسَینِ اَلسَّلامُ عَلی خَدیجَةَ سَیِّدَةِ نِسآءِ العالَمینَ. اَلسَّلامُ عَلی فاطِمَهَ اُمِّ الاَئِمَّهِ الطّاهِرینَ. اَلسَّلامُ عَلَی النُّفُوسِ الفاخِرَهِ وَ بُحُورِ العُلُومِ الزّاخِرَةِ وَ شُفَعائی فِی الآخِرَةِ وَ اَولِیائی عِندَ عَودِ الرُّوحِ اِلَی العِظامِ النَّخِرَةِ اَئِمَّةِ الخَلقِ وَ وُلاةِ الحَقِّ. اَلسَّلامُ عَلَیکَ اَیُِّهَا الشَّخصُ الشَّریفِ اَلطّاهِرُ الکَریمِ اَشهَدُ اَن لا اِلهَ اِلَّا اللهُ وَ اَنَّ مُحَمَّداً عَبدُهُ وَِ مُصطَفاهُ وَ اَنَّ عَلِیّاًً وَلِیُّهُ وَ مُجتَباهُ وَ اَنَّ الاِمامَةَ فی وُلدِهِ اِلی یَومِ الدّینِ نَعلَمُ ذلِکَ عِلمَ الیَقینِ وَ نَحنُ لِذالِکَ مُعتَقِدُونَ وَ فی نَصرِهِم مُجتَهِدُونَ. اَلسَّلامُ عَلَیکُم وَ رَحمَهُ اللهِ وَ بَرَکاتُهُ.


سردار شهید مصطفی حلوایی

تاریخ ارسال : ۱۵ تیر, ۱۳۹۲ | بازدید : | طبقه بندی : فرهنگی , فرهنگی مذهبی

زندگی نامه شهید:

یکسال قبل از شروع قیام امام خمینی (ره) میان خانواده ای از دوستان و مقلدان او در خمینی شهر فرزندی متولد شد که پدرش به واسطه علاقه شهید به پیشوای مسلمانان و نیز به تقلید از رهبرش خمینی نام او را مصطفی نامید مصطفی باهوش خدا داده و استعداد وافری که داشت راهی مدرسه شد و تمامی مراحل ان را تا پایان دوره متوسطه بدون وقفه ادامه داد . در جوانی . فردی مومن معتقد و پیرو ولایت فقیه و مطیع امام بود . در تظاهرات قبل از انقلاب و راهپیماییهای آن زمان شرکت فعال داشت و بر دیوارها شعار نویسی می کرد . با شروع بسیج به فرمان امام و هسته های مقاومت دانش آموزی پیوست و با علاقه فروان پس از فراگیری فنون نظامی خود به آموزش پرداخت و به تربیت و آموزش نیروها جهت اعزام به سنگرهای دفاع مقدس مشغول شد . اولین حضور مصطفی در جبهه های نبرد به تاریخ ۲۳/۴/۶۰ بود او به جبهه میمک اعزام شد و حدود ۱۰ ماه یکسره در خط اتش به دفاع از ارمانهای انقلاب در مقابل تجاوز بیگانگان پرداخت .

جهت دیدن کیفیت بالای عکس روی آن کلیک کنید.

جهت دیدن کیفیت بالای عکس روی آن کلیک کنید.


پس از آن در تاریخ ۱۶/۴/۶۱ به جبهه جنوب اعزام شد و تا آخر آنجا ماند .جرات وشهامت واستعداد سرشار از حلوائی قهرمانی شایسته و الگویی مناسب ساخته بود . چون مصطفی ورزشکار هم بود و در رشته های فوتبال و کشتی افتخارهای نیز بدست آورده ود لذا روحیه پهلوانی و مقاومت را در هم امیخت .

 روحیه مقاومت و خستهگی ناپذیر او همیشه قابل تحسین بود در همه جای جبهه مصطفی را می شناختند چون او در عملیاتهای زیادی مانند شوش ، بیت المقدس ، رمضان ، محرم والفجر مقدماتی چهار و خیبر با سمت فرماندهی گردان شرکت کرده و نیروها را هدایت نموده و امان را از خصم بد کردار بریده بود سردار حلوائی چندین مرتبه در عملیاتهای مختلف از نقاط گوناگون بدن مجروح شد ولی اکثر مجروحیتها را از خانواده ، دوستان و حتی پدرش که با او مانند دوست رفتار می کرد کتمان می کرد با توجه به استعداد فراوان در فراگیری دانش و علاقه و علاقه حلوائی به تحصیل ، با اینکه امکان ورود به دانشگاه به راحتی برای او میسر بود ولی او دانشگاه انسان سازی جبهه را ترجیح داد و به جای صندلی دانشجویی یک دانشگاه ، کرسی استادی آن دانشگاه را بدست آورده .


تقید او به فرائض و انجام مستحبات مثل سایر رزمندگان اسلام بسیار بود . به نماز جماعت خیلی اهمیت می داد و حتی اگر دو نفر بودند نماز را به جماعت برگزار می کرد .
در عملیات خیبر سردار شهید مصطفی حلوایی با نیروهای تحت فرماندهیش حماسه سازی کرد و سرانجام پاداش سه سال حضور در جبهه و مزد یک عمر پاک زندگی کردن را دریافت کرد و به جمع پاکان و قدسیان شتافت در حالیکه گواه و شاهد خدمت او در پیشگاه خداوند بدن خون آلودش بود .

مزار مطهر این شهید در گلزار شهدای امامزاده سید محمد (ع) قرار دارد

شهید مصطفی حلوایی در کنار شهید حمید موذنی

شهید مصطفی حلوایی در کنار شهید حمید موذنی

ارسال توسط : sayyed

نظر مخاطبان:


  id="respond">نظر شما:
  1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
  2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
  3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
  نام *
  ایمیل *
  سایت